Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   

tdw logo napisy 100

   
   

podsez201709 Schronisko PTTK  „Jagodna” 25-26.11.2017 Przełęcz Spalona ze Schroniskiem „Jagodna” to jak na razie najwyżej położone miejsce w którym KTP „Sznurówa” podsumowała miniony sezon turystyczny. Schronisko położone jest w Górach Bystrzyckich niedaleko ich najwyższego szczytu którym jest Jagodna.

Ale za nim dojechaliśmy na miejsce to mieliśmy okazję zwiedzić Kłodzko a w nim Podziemia Kłodzkie, Twierdzę Kłodzką, starówkę oraz Muzeum z ciekawą kolekcją ze Świebodzickiej Fabryki Zegarów Gustawa Beckera. Natomiast grupa 15 osób w ramach zdobywania Korony Sudetów, wybrała się na Przełęcz Kłodzką by rozpocząć wspinaczkę na najwyższy szczyt Gór Bardzkich – Kłodzką Górę.

Po przyjeździe do Schroniska, zakwaterowaniu się i zjedzeniu obiadku rozpoczynamy Hymnem Klubu Podsumowanie Sezonu. W trakcie prezentacji mamy przegląd wszystkich poczynań bieżącego roku. Nastąpiło również wręczenie pierwszych odznak Górskiej Odznaki Turystycznej przyznanych przez powołany do życia przy Naszym Oddziale Terenowy Referat Weryfikacyjny GOT. Tradycyjnie odbył się konkurs fotograficzny oraz wręczenie dyplomów i upominków w kategorii „Turystyczne Małżeństwo Roku” oraz „Piechur Roku”. Nie zapomnieliśmy również o „okrągłych jubilatach” którym wręczyliśmy tradycyjnie kartki z kalendarza i odśpiewaliśmy głośne „Sto Lat”. A potem do późnych godzin wieczornych mieliśmy czas na integracje przy muzyce.

Niedziela przywitała Nas zimową scenerią. Ale nie zniechęciło to nas, by po śniadaniu ubrać się i zrobić 10-kilometrowy spacerek na Jagodną. Po powrocie ze spaceru mamy jeszcze trochę czasu by skosztować pysznych propozycji kulinarnych przygotowywanych przez świetną załogę schroniska. Niestety co dobre to się szybko kończy. Schronisko „Jagodna” pozostaje z fajnymi wspomnieniami w naszej pamięci. Przyjedziemy tu jeszcze na pewno. W imprezie udział wzięło 48 osób.

Z turystycznym pozdrowieniem!

Piotr Matczuk

   
© Copyright 2020 - Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy, ogłoszenia