Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   

tdw logo napisy 100

   
   

Gorlitz – Lobau 29.01.2011 r. Celem kolejnej wyprawy organizowanej przez Klub Turystyki Pieszej „Sznurówa” jest Gorlitz, gdzie organizowana jest kolejna edycja wystawy modelarskiej. Na peronie legnickiego dworca stawiło się 40 osób z czego aż 15 stanowiły dzieci.
Tegoroczna wystawa ma miejsce w hali widowiskowej mieszczącej się w browarze Landskron. Tam oglądamy plenery o tematyce kolejowej wykonane w różnych skalach modelarskich z dbałością o najdrobniejsze nawet szczegóły. Wbrew pozorom nie tylko dzieci miały frajdę. Również dorosłym ciężko było odejść od tych wspaniałych „cacek”. Ale czas nagli. Udajemy się więc z powrotem na dworzec w Gorlitz, łudząco podobny bryłą do dworca w Legnicy. Tam wsiadamy do pociągu, którym po 15 min docieramy do uroczego miasteczka łużyckiego Lobau. Z dworca udajemy się przez starówkę i wspaniałe tereny parkowe na Lobauer Berg (449 m.). Na szczycie góry wznosi się jedyna w swoim rodzaju w Europie ażurowa, żeliwna wieża widokowa o wysokości 28 m. Nazwana została imieniem saskiego króla Fryderyka Augusta II, za panowania którego została skonstruowana. Z wieży roztaczają się wspaniałe widoki na Lobau i widoczne na południu Góry Łużyckie. Nasyceni widokami udajemy się do położonego w pobliżu wieży gościńca. Udajemy się następnie w drogę powrotną do Lobau, zwiedzając przy okazji uroczą starówkę m. innymi: ratusz czy zabytkowy słup milowy poczty saskiej z czasów króla Polski Augusta II z polskim Orłem i litewską Pogonią. 
Docieramy w pośpiechu na dworzec kolejowy by powrócić do Gorlitz. Tam już po zmroku urządzamy spacer po centrum tego miasta i udajemy się w drogę powrotną szynobusem do Legnicy. Uczestnicy wycieczki wyrazili chęć powrotu w te miejsca w sezonie letnim.

 
Z turystycznym Pozdrowieniem!!!

Piotr Matczuk


 

 

 

 

   
© Copyright 2020 - Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy, ogłoszenia