Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   

tdw logo napisy 100

   
   

damian171Powitanie Wiosny – Ostaszów 22.03.2014 r. Nadeszła kalendarzowa wiosna, więc przyszła pora pożegnać zimę, której to prawie w ogóle nie było. Ale cóż. Jak tradycja to tradycja. W związku z tym pakujemy się do dwóch autokarów i kierujemy się w kierunku Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Na rogatkach Przemkowa zatrzymujemy się na chwilę by zabrać ekipę członków Koła Przewodników po Ziemi Przemkowskiej, którzy są współorganizatorami tej imprezy.

Dalej kierujemy się autobusami po terenowych drogach w kierunku użytku ekologicznego „Przemkowskie Bagno". Tu opuszczamy pokład i wybieramy się z lornetkami na spacer po terenie w/w użytku i przez obszar rezerwatu „Stawy Przemkowskie". Robimy częste postoje w czasie których, znawca tematu, znakomity przewodnik Kolega Lucjan Zawadzki barwnie opowiada o specyfice mijanych miejsc. Niemałą atrakcją było przejście po prawie 900 m kładce poprowadzonej przez trzcinowisko. Była okazja usłyszeć niesamowite odgłosy Bąków, zobaczyć Bielika czy też mocno zdziwioną naszą obecnością Norkę Amerykańską. Bogaty we wrażenia spacer zakończył się w Gospodarstwie Agroturystycznym „Amazonka" w Ostaszowie. Zaspokajamy swój głód smacznym bigosem, babą ziemniaczaną i „kiełbachą" z ogniska i oddajemy się zabawie. Koleżanki i koledzy z Przemkowskiego Koła stanęli na wysokości zadania, dbając o to aby nikt się nie nudził. Były konkursy dla dzieci i dorosłych, oczywiście z nagrodami. Znalazł się również czas na wręczenie legitymacji i odznak klubowych dla nowych członków KTP „Sznurówa" a także zdobytych odznak turystycznych w ubiegłym sezonie. Gospodarz obiektu udostępnił swoją profesjonalnie urządzoną ekspozycję trofeów myśliwskich. Pogoda dopisała, humory też ale cóż – czas wracać. Do następnego razu!!!. W imprezie udział wzięło 132 osoby, w tym 31 to dzieci i młodzież.

Z turystycznym pozdrowieniem!!!
Piotr Matczuk

 

   
© Copyright 2020 - Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy, ogłoszenia