Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   

tdw logo napisy 100

   
   

topacz20140118Muzeum Motoryzacji – Zamek „Topacz" 8 marzec 2014 r. W sobotni poranek dnia 8 marca 20-osobowa grupa turystów (w tym 5 dzieci) z KTP „Sznurówa", wybrała się na krótką ale owocną wyprawę. Pierwszym punktem wyprawy była miejscowość Ślęża pod Wrocławiem. W tej miejscowości w XIV w zakonnicy z zakonu Templariuszy zbudowali gotycką wieżę do której w kolejnych wiekach dobudowywano kolejne skrzydła. I tak powstał wielostylowy zameczek w którym teraz znajduje się

ekskluzywny hotel. Ale nie dwór był głównym celem wycieczki. W zabudowaniach folwarcznych funkcjonuje Muzeum Motoryzacji, które na niewielkiej powierzchni gromadzi naprawdę dużą ilość dokumentującą historię motoryzacji zarówno w Polsce jak i na świecie. Możemy podziwiać zarówno Mikrusa, Syrenę 100 tzw. „kurołapkę" jak i ekskluzywne auta takich marek jak Rolls&Royce i Bentley. Imponująca jest również kolekcja motocykli w której to Polska można by rzec była potęgą. Uzupełnieniem ekspozycji jest kolekcja neonów, które niegdyś rozświetlały dolnośląskie miasta. Po zwiedzeniu Muzeum zwiedzamy jeszcze estetycznie urządzony park dworski i wybieramy się do Krobielowic położonych w pobliżu Kątów Wrocławskich. Tam znajduje się zamek rodziny Blücherów, podarowany marszałkowi w uznaniu zasług i w nagrodę za zwycięstwo nad Napoleonem w bitwie pod Lipskiem w 1813 r. Zwiedzamy otoczenie pałacu i udajemy się w kierunku Mauzoleum feldmarszałka Gebharda Leberechta Blüchera księcia von Wahlstatt. Po zwiedzeniu tego ciekawego a mało znanego miejsca krótka chwila na wręczenie odznak klubowych i wracamy do Legnicy.

Z turystycznym pozdrowieniem !!!
Piotr Matczuk

 

   
© Copyright 2020 - Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy, ogłoszenia