Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   

tdw logo napisy 100

   
   

JESIENNE WĘDRÓWY SZNURÓWY BARDO – NOWA RUDA 24-25.10.2009 W dniach 24-25.10.2009 r. miała miejsce kolejna impreza z cyklu Jesienne Wędrówy Sznurówy. Tym razem 35 osobowa (w tym 3 dzieci) ekipa koleżanek i kolegów z KTP „Sznurówa" a także Klubu Turystyki Rowerowej „Ekorama" i Klubu Żeglarskiego „Posejdon", wybrała się na penetrację Gór Bardzkich i Wzgórz Włodzickich. Po 2,5 godzinnej jeździe pociągiem Kolei Dolnośląskich wysiadamy w Bardzie skąd rozpoczynamy wspinaczkę drogą krzyżową na szczyt Bardzkiej Góry. Po drodze krótka wizyta w zrekonstruowanych ruinach bardzkiej warowni zniszczonej przez Husytów w XV w. Ze względu na dużą mgłę pomijamy wejście na Obryw Skalny powstały w wyniku trzęsienia ziemi w XVI w. Na szczycie Bardzkiej Góry przy kaplicy górskiej robimy dłuższy odpoczynek, spotykamy też sympatyczną grupkę turystów z Kłodzka. Następnie rozpoczynamy zejście błotnistymi drogami na Przełęcz Łaszczową gdzie kolejny odpoczynek tym razem przy ognisku rozpalonym przez Naszych kolegów. Po odpoczynku rozpoczynamy długie strome podejście na Ostrą Górę i dalej idziemy zboczem Kłodzkiej Góry na „łeb na szyję" na Przełęcz Kłodzką. Tam wsiadamy do autobusu, który zawozi Nas do Nowej Rudy, gdzie mamy nocleg. Po smacznej obiadokolacji organizujemy spotkanie integracyjne w czasie którego przeprowadzamy konkurs. Największą wiedzą popisał się Kolega Grzegorz Godlewski za nim Koleżanka Danuta Kowalska i Danuta Gabruś. Później przyszedł czas na tańce a w tle na ekranie dużego telewizora oglądaliśmy Galę Boksu Zawodowego.

Niedzielny poranek przywitał Nas gęstą mgłą, która na szczęście szybko opadła, ukazując barwy jesieni w słonecznym blasku. Po śniadaniu na którym nagradzamy udział najmłodszego uczestnika a był nim 3 letni Tymoteusz Dobrołowicz, zakładamy plecaki i ruszamy na wędrówkę. Wychodzimy z Nowej Rudy Słupca i kierujemy się na Górę Wszystkich Świętych gdzie odwiedzamy świeżo odrestaurowane Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i podziwiamy widoki z blisko stuletniej wieży widokowej. Widok jest przepyszny. Widać Góry Sowie, Bardzkie, Stołowe, Wzgórza Włodzickie i położoną w dole Nową Rudę. Schodzimy z góry po śliskiej mazi, by po osiągnięciu dna doliny rozpocząć wspinaczkę na kolejny szczyt Wzgórz Włodzickich jakim jest Góra Świętej Anny. Ponownie delektujemy się widokami. Niestety każda przyjemność ma swój koniec. Schodzimy więc na dworzec kolejowy w Nowej Rudzie skąd bezpośrednio szynobusem Kolei Dolnośląskich jedziemy do Legnicy. Rozstajemy się w dobrych nastrojach, umawiamy się na kolejny wyjazd i do domu spać bo przecież jutro do pracy..

Z turystycznym Pozdrowieniem!!!
Piotr Matczuk

153154155156157158159

   
© Copyright 2020 - Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy, ogłoszenia