Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   

tdw logo napisy 100

   
   

42 Rajd Kaczawski Hutników Miedzi - 13-16.05.2010. Maj jest miesiącem, w którym organizowanych jest wiele imprez z okazji Dnia Hutnika. Jedną z nich jest Rajd Kaczawski Hutników Miedzi który w tym roku ma 42 edycję. Zakończenie rajdu odbywa się co roku w różnych miejscach, co pozwala na zwiedzanie coraz to nowych miejsc. Tym razem, meta rajdu znajdowała się w pięknie położonej wsi Podgórki, w gminie Świerzawa, przy świeżo odbudowanej wieży kościoła, który znajdował się w ruinie. Wieża ta jest udostępniona turystom jako widokowa.
W rajdzie wzięło udział 222 osoby z czego 85 to dzieci i młodzież. Uczestnicy wędrowali następującymi trasami: Trasa 1: 4-dniowa penetrująca szlaki Rudaw Janowickich i Gór Kaczawskich pod wodzą Andrzeja Kowalskiego Trasa 2: 3-dniowa konna z Przemkowa przez Gromadkę i Nowy Kościół pod kierownictwem Jerzego Skrzypczaka Trasa 3: 2-dniowa wędrująca po szlakach Pogórza Izerskiego i Gór Kaczawskich kierowana przez Piotra Matczuka Trasa 4: 2-dniowa szkolna penetrująca szlaki Rudaw Janowickich i Gór Kaczawskich pod wodzą Waldemara Małka Trasa 5: 2-dniowa szkolna prowadząca po szlakach Pogórza Karkonoszy pod opieką Marka Szydłowskiego Trasa 6: 2-dniowa rowerowa prowadząca z Legnicy z noclegiem w Wojcieszowie pod kierownictwem Grażyny Kubicz Trasa 7 : 1-dniowa prowadząca z Wojcieszowa pod wodzą Lecha Blajcherta Trasa 8: 1-dniowa z Przełęczy Widok (popularna Kapela) kierowana przez Andrzeja Milaszkiewicza Wędrówka w tym roku nie należała do najłatwiejszych, ze względu na panujące warunki pogodowe. Na szczęście, sobota i niedziela były bezdeszczowe ale niestety, było bardzo zimno jak na maj. Na mecie Rajdu zziębnięci uczestnicy Rajdu otrzymali gorący żurek z jajkiem i kiełbasą, co pozwoliło im się rozgrzać. Później przyszła pora na rozstrzygnięcie konkursów: Najmłodszym uczestnikiem została mająca roczek Agatka Szydłowska Najstarszy uczestnik to 81-letni Feliks Józefów Klasyfikacja konkursu „Niespodzianka” (3 kg kiełbasy) – kto ma większą masę własną: I miejsce Andrzej Kowalski II miejsce Andrzej Milaszkiewicz III miejsce Grzegorz Giemzik Klasyfikacja konkursu „Omnibus” czyli wiem prawie wszystko: I miejsce Piotr Ułazowski   II miejsce Joanna Kurek III miejsce Arkadiusz Dalecki Klasyfikacja konkursu krajoznawczego: I miejsce Szymon Mieszczak II miejsce Ewa Siwicka III miejsce Maciej Darmorus Wszyscy zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu turystycznego i przewodników turystycznych a maluchy zostały nagrodzone za trud marszu atrakcyjnymi upominkami. Czas na zakończeniu rajdu umilały nam „Podgórzanki” proponując pieśni i melodie ludowe a następnie laureaci konkursu „Młode Talenty” w tym znana z programu „Śpiewaj i Walcz” Małgorzata Rostoczyńska nagradzana przez rajdowiczów gromkimi brawami. Niestety co dobre to się szybko kończy, więc pakujemy się do autokarów i wracamy do domów. Do zobaczenia za rok na 43 Rajdzie !!! Sztab organizacyjny stanowili: Krzysztof Król – kierownik rajdu, prowadzący ceremonię zakończenia Bronisław Wróbel i Marek Kiprian – kwatermistrzowie Andrzej Kowalski, Jerzy Skrzypczak, Piotr Matczuk, Marek Szydłowski, Waldemar Małek, Grażyna Kubicz, Lech Blajchert i Andrzej Milaszkiewicz – kierownicy tras Marta Szydłowska – autorka pytań konkursowych

Z turystycznym pozdrowieniem !!!

Piotr Matczuk

196

197198199200201202204

   
© Copyright 2020 - Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy, ogłoszenia