Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   

tdw logo napisy 100

   
   

Powitanie Wiosny 24.03.2018 Zmęczeni długą i „nijaką” zimą wyruszamy z marzannami w poszukiwaniu oznak wiosny na tereny Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Mimo tego, że za tydzień Wielkanoc a więc czas wiosennych porządków, to frekwencja dopisała. Do celu jedziemy dwoma autokarami. W Legnicy z okien autobusu oglądamy demontaż pomnika na Placu Słowiańskim. Na rogatkach Przemkowa zabieramy ekipę Naszych przyjaciół z Koła Przewodników po Przemkowskim Parku Krajobrazowym.

Po ciężkiej i morderczej jeździe po bezdrożach opuszczamy autokary pośrodku rezerwatu „Stawy Przemkowskie” i udajemy się na wędrówkę pod przewodnictwem Kolegi Lucjana Zawadzkiego, który zasypywał Nas ogromną masą informacji i ciekawostek przyrodniczych. Trasa choć nie długa dostarczyła wielu wrażeń. Oprócz ciekawostek przyrodniczych mogliśmy podziwiać urządzenia hydrotechniczne bez których stawy hodowlane nie mogły by funkcjonować. Dużą atrakcją było przejście groblą odgradzającą rzekę Szprotawę od stawów.

Z rezerwatu udajemy się do autokarów którymi jedziemy do siedziby Przemkowskiego Parku Krajobrazowego w Piotrowicach. Tam już czeka kuchnia, z której serwowana jest pysznagrochówka, krupnik, kaszanka, kiełbasa oraz wspaniałe wypieki. Po posileniu się nadeszła pora na konkursy zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Nie zapominamy o Prezesie Honorowym KTP „Sznurówa” - Andrzeju Kowalskim, który obchodzi właśnie urodziny. Otrzymał od Nas pakiet produktów regionalnych no i oczywiście „100 Lat”. Niestety co dobre to się szybko kończy i na znak nadejścia wiosny, przy wtórze śpiewów i tańców palimy Marzanny. Do pomocy w organizację imprezy włączyła się lokalna społeczność na czele z Sołtysem Piotrowic oraz Kołem Wędkarskim.

Serdeczne podziękowania dla Koleżanek i Kolegów z Przemkowa pod wodzą Lucjana Zawadzkiego za wspaniałą gościnę.  

W imprezie udział wzięło 120 osób, w tym 36 to dzieci i młodzież.

Z turystycznym pozdrowieniem!

Piotr Matczuk

   
© Copyright 2020 - Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy, ogłoszenia