Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   

tdw logo napisy 100

   
   

zakonczenie51 Uroczystym finałem zakończył się 49 Rajd Kaczawski Hutników Miedzi. W ramach obchodów Dnia Hutnika w dniach 18-21.05.2017 r.,  odbył się Rajd Kaczawski Hutników Miedzi, organizowany przez Klub Turystyki Pieszej „Sznurówa”, działający w Oddziale PTTK przy Hucie Miedzi „Legnica”. Różnorodność zaproponowanych tras pozwoliła zaprawionym piechurom pokonać przeszło 60 km, a najmłodszych adeptów turystyki pieszej nie zrazić do tej formy aktywnego wypoczynku.

Nie zapomniano o miłośnikach ekologicznych dwóch kółek, którzy mieli również swoją trasę. Tegoroczny Rajd prowadził szlakami wiodącymi przez Góry Kaczawskie i Wałbrzyskie.

Chociaż rozpoczynali w różnych miejscach i w różnym czasie, wszyscy mieli jeden cel – Lubachów. Wieś niedaleko której znajduje się zapora chroniąca przed powodzią miasta i wsie, przez które przepływa rzeka Bystrzyca.

Na mecie uczestnicy strudzeni wędrówką mogli zregenerować siły ciepłym posiłkiem przygotowanym przez gospodarzy ośrodka „Mariaż”. Czas umilała muzyka grana na żywo. Dla najmłodszych uczestników prowadzone były zajęcia artystyczne przygotowane przez osoby z Towarzystwa Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy Sosny”. Hitem było puszczanie ogromnych baniek mydlanych oraz samodzielne tworzenie biżuterii.  Odbyły się również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz loteria z drobnymi upominkami. 

Jak sama nazwa wskazuje, jest to przede wszystkim Rajd Hutników Miedzi. W związku z tym nie zabrakło przedstawicieli najwyższego kierownictwa Huty Miedzi Legnica – swoją obecnością zaszczycili nas: Dyrektor ds. Finansowych – Pani Maria Przygoda oraz Szef Produkcji  – Pan Jerzy Stangret z rodzinami.

W rajdzie uczestniczyło 246 osób w tym 79 dzieci i młodzieży.  Zapraszamy za rok na jubileuszowy 50 Rajd Kaczawski Hutników Miedzi.

Z turystycznym pozdrowieniem

Piotr Matczuk

   
© Copyright 2020 - Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy, ogłoszenia