Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   

tdw logo napisy 100

   
   

wiosna201509221 marzec 2015 roku – Powitanie Wiosny Jak co roku 21 marca Klub Turystyki Pieszej wyrusza na szlaki w poszukiwaniu wiosny. Zbiórka tradycyjnie na parkingu sklepu LIDL przy ulicy Moniuszki, gdzie liczna grupa wsiadła do dwóch autokarów i udała się w kierunku Jeleniej Góry. Podróż autobusami kończymy w miejscowości Dziwiszów dzieląc się na dwie grupy. Trasa z Dziwiszowa, starej wsi założonej prawdopodobnie pod koniec XIII wieku, na początku prowadzi drogą na stok Wzgórza Widok, niedaleko przełęczy Widok.

Niegdyś, gdy w Sudety przyjeżdżano dyliżansami, było to obowiązkowe miejsce postoju, aby podziwiać panoramę Kotliny Jeleniogórskiej, Karkonoszy, Gór Izerskich i Kaczawskich. Dalej trasa razem z niebieskim szlakiem odbija w prawo i z asfaltowej drogi schodzimy na rozległe łąki na przełęcz Widok. Z przełęczy udajemy się na zalesiony wierzchołek Źróbka ( 612 m n.p.m.), następnie przez Kobyłę ( 626 m n.p.m.) oraz Przełęcz pod Kobyłą ( 567 m n.p.m.) przechodzimy zboczami Maślaka ( 715 m n.p.m.) w pobliże zabudowań Komarna, poniżej Przełęczy Komarnickiej. W tym miejscu część grupy spotkała na szlaku Pana Artura Więznowskiego – dyrektora Huty Miedzi „Legnica”. Stamtąd dalej niebieskim szlakiem schodzimy na łąki gdzie trasa wspina się na szczyt Skopca i Barańca. Korzystając z przepięknej pogody na trasie organizowane są liczne postoje dające możliwość delektowania się widokami i …nie tylkoJ U podnóży Barańca dzielimy się ponownie na dwie grupy i tak jedna udaje się zdobywać szczyty Skopca i Barańca a druga szlakiem żółtym, który prowadzi zboczami Skopca przez las mieszany do asfaltowej drogi na zboczach Połomu (667 m n.p.m.) udaje się w kierunku Wojcieszowa. I gdy obie grupy dotarły do Wojcieszowa, wsiedliśmy do autokarów i udaliśmy do Skansenu Hutniczego w Leszczynie, gdzie czekała na nas strawa dla ciała i ducha. Na miejscu przywitała nas muzyka w wykonaniu zespołu Relax oraz pyszny żurek przygotowany przez gospodarzy ośrodka. Po krótkim odpoczynku rozpoczęły się zabawy dla dzieci i młodzieży przygotowane przez Anię Ćwiklińską i Joasię Kurek oraz dla nieco starszych uczestników rajdu przygotowane przez Piotrka Matczuka. Atmosfera dzięki słonecznej pogodzie, przemiłym rajdowiczom, smacznym posiłkom i skocznej muzyce była rewelacyjna. Trzeba dodać, że i miejsce naszej zabawy, czyli Skansen Hutniczy w Leszczynie to niezwykle urokliwy zakątek. Czas upłynął jak zwykle za szybko, ale zadowoleni i uśmiechnięci o godzienie18 udaliśmy się w podróż powrotną do Legnicy.

W imprezie udział wzięło 133 osoby w tym 30 to dzieci i młodzież.

Do miłego zobaczenia!

Ania Ćwiklińska

   
© Copyright 2020 - Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy, ogłoszenia