Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   

tdw logo napisy 100

   
   

1szlak201501 Szlak Zamków Piastowskich etap I – Zamek Grodziec – Wleń 28.02.2015 r. W 2015 r. turyści z Klubu Turystyki Pieszej „Sznurówa” , obrali sobie za cel przejście znakowanego na zielono „Szlaku Zamków Piastowskich”. Szlak ma długość prawie 150 km. Prowadzi od Zamku Grodziec na Pogórzu Kaczawskim, następnie przez tereny Pogórza Izerskiego, Gór Kaczawskich, Kotliny Jeleniogórskiej, Rudaw Janowickich aż do Zamku Grodno na terenie Pogórza Bolkowsko-Wałbrzyskiego.

 

Na I etap tej wędrówki z Zamku Grodziec do Wlenia liczący prawie 28 km wybrało się 17 osób. I po raz kolejny okazuje się, że w Naszym kraju wiele rzeczy jest fajnych ale na papierze. Rzeczywistość jednak jest zupełnie inna. Oznakowanie szlaku jest fatalne, czasami brak go w ogóle. To, że się nie zgubiliśmy zawdzięczamy tylko i wyłącznie dobrej orientacji w terenie uczestników imprezy.

W związku z tym, że byliśmy niedawno na Zamku Grodziec, to odpuściliśmy jego zwiedzanie tym bardziej że do jego otwarcia zostało półtora godziny. Ruszamy więc w trasę. Przechodzimy przez wieś Grodziec obok remontowanego od wielu już lat pałacu, następnie idziemy polnymi drogami do Nowej Wsi Grodziskiej skąd mozolnie pod górę po rozrytej drodze wspinamy się na górę Kopka z czynnym kamieniołomem żółtego piaskowca. Po zejściu z Kopki w zacisznym, osłoniętym od wiatru miejscu pierwszy odpoczynek i pamiątkowa fotka na tle kamieniołomu. Dalej przechodzimy przez Czaple, Rochów i docieramy do zbocza Ostrzycy – najwyższego szczytu Pogórza Kaczawskiego. Tutaj kolejny odpoczynek. Grupka osób zdobywa Ostrzyce z której rozległe widoki na Góry Kaczawskie, Izerskie oraz Karkonosze. W dalszej części przechodzimy przez Bełczynę i Bystrzycę i dochodzimy do celu wędrówki – Wlenia. Tam posilamy się smaczną pizzą w sympatycznym lokalu. Czas na powrót do Legnicy. A już za tydzień kolejne spotkanie ze Szlakiem Zamków Piastowskich.

Z turystycznym pozdrowieniem!!!

Piotr Matczuk

   
© Copyright 2020 - Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy, ogłoszenia