Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   

tdw logo napisy 100

   
   

44 Rajd Hutników Miedzi po Górach Kaczawskich 17-20.05.2012 Maj jest okresem intensywnego świętowania „braci hutniczej”. Jedną z wielu imprez organizowanych w tym czasie jest Rajd Hutników Miedzi po Górach Kaczawskich popularnie zwany Rajdem Kaczawskim. Przedsięwzięcie jest organizowane przez Oddział Zakładowy PTTK przy Hucie Miedzi „Legnica” od 1968 roku. Długoletnia tradycja imprezy zobowiązywała organizatorów do podjęcia szczególnych starań zmierzających do jej uatrakcyjnienia. Starania te, sądząc po roześmianych buziach uczestników, zostały zakończone sukcesem. Rajd miał miejsce w malowniczej części Sudetów Zachodnich a dokładnie na terenie Karkonoszy, Rudaw Janowickich i Kotliny Jeleniogórskiej
Tegoroczny 44 Rajd Kaczawski odbył się przy pomocy finansowej Fundacji „Polska Miedź” oraz Huty Miedzi „Legnica”. Zakończenie Rajdu miało miejsce na terenie Ośrodka Wczasowego „Margo” w Bukowcu. W siedmiu trasach rajdowych uczestniczyło 247 osób w tym 89 dzieci i młodzieży. Trasa 4-dniowa pod wodzą Piotra Milińskiego wędrowała po szlakach turystycznych Karkonoszy. Trasy 2-dniowe prowadzili: Piotr Matczuk po szlakach Kotliny Jeleniogórskiej, natomiast Waldemar Małek oraz Marek Szydłowski penetrowali zakątki malowniczych Rudaw Janowickich. Nie zabrakło rowerzystów, których do celu szczęśliwie doprowadził Stanisław Luboński, a także amatorów jazdy konnej z Jurkiem Skrzypczakiem na czele. Jak co roku ogromnym zainteresowaniem cieszyły się trasy jednodniowe, na których można było spotkać wielopokoleniowe rodziny. Na tych trasach prowadzonych przez Martę Szydłowską, Annę Matczuk oraz Andrzeja Kowalskiego można było spotkać turystów praktycznie w każdym wieku. Trasy wiodły z Kowar i Mysłakowic z obowiązkowym zwiedzaniem atrakcji turystycznych w tym: przepięknego Parku Miniatur, domów tyrolskich w Mysłakowicach oraz unikatowego w skali Europy założenia parku romantycznego w Bukowcu.
Na miejscu zakończenia Rajdu na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek i zimne napoje. Czas pobytu umilał fantastyczny zespół muzyczny „Accelerando” z Goerlitz , serwujący hity muzyki klasycznej i rozrywkowej.
Jak co roku nie obyło się również bez konkursów zapowiadanych w regulaminie rajdu:

Konkurs krajoznawczy:
1 miejsce: Damian Jankowiak
2 miejsce: Marcin Łopusiewicz
3 miejsce: Jan Malerowicz
Konkurs „Omnibus”:
1 miejsce: Joanna Kurek
2 miejsce: Dariusz Droździel
3 miejsce: Katarzyna Kamińska

Konkurs „Niespodzianka” o tytuł najlepszej góralki i górala rajdu: Ewa i Rafał Miądzel
Najmłodszy uczestnik: Jakub Kosturek (14 m-cy)
Najstarszy uczestnik: Józef Indeka (76 lat)
a także związanych z organizacją w Polsce EURO 2012
Konkurs Euro 2012 sprawnościowy dla dzieci
Konkurs Euro 2012 z wiedzy o futbolu dla dorosłych

Wszyscy zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu turystycznego, sportowego i przewodników turystycznych, a wszystkie maluchy za trud w marszu zostały nagrodzone atrakcyjnymi upominkami. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy, więc pakujemy się do autokarów i wracamy do domów. Ogromne podziękowania należą się uczestnikom za wzorowa postawę turystyczną i szacunek dla przyrody, organizatorom Rajdu, ale przede wszystkim sponsorom, bez których 44 Rajd Hutników Miedzi po Górach Kaczawskich w takiej okazałej oprawie nigdy by się nie odbył.

Do zobaczenia za rok na 45 Rajdzie !!!
 
Sztab organizacyjny stanowili:

Krzysztof Król – komandor rajdu, prowadzący ceremonię zakończenia
Piotr Matczuk – zastępca komandora rajdu, kierownik trasy nr 3
Bronisław Wróbel i Marek Kiprian – kwatermistrzowie
 
Piotr Miliński, Andrzej Kowalski, Jerzy Skrzypczak, Piotr  Matczuk, Marek Szydłowski, Waldemar Małek, Stanisław
Luboński, Marta Szydłowska i Anna Matczuk – kierownicy tras
 
Z turystycznym pozdrowieniem !!!


  

   
© Copyright 2020 - Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy, ogłoszenia