Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   

tdw logo napisy 100

   
   

Powitanie Wiosny – 24.03.2012 r.Przemkowski Park Krajobrazowy Zmęczeni długą zimą i brakiem słońca wybieramy się aby pożegnać zimę i przywitać wiosnę do Wilkocina położonego na terenie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. W Wilkocinie czekają na Nas koleżanki i koledzy z Koła Przewodników po Ziemi Przemkowskiej. Właśnie oni prowadzą naszą niemałą bo ponad stuosobową ekipę po wartych zobaczenia zakątkach Borów Dolnośląskich. Tak więc oglądamy pierwsze kwitnące rośliny, mieliśmy okazję zobaczyć dopiero co obudzone ze snu zimowego padalce. Ale największe wrażenie wywarł system poradzieckich bunkrów, które są obecnie zimowiskiem dla nietoperzy. Niektórzy mieli nawet okazję zobaczyć śpiącego „nocka”. Niemniejszą niespodzianką była największa śródlądowa wydma ruchoma w Polsce z pięknymi, charakterystycznymi dla Pomorza skarłowaciałymi sosnami. Do szczęścia brakowało tylko morskiej bryzy no i morza oczywiście. Po tym 10 kilometrowym spacerku leśnymi duktami udajemy się do gospodarstwa sołtysa w Wilkocinie gdzie czeka na nas pyszny bigos, kaszanka pieczona w kiszonej kapuście, kiełbaska, pyszne jagodzianki oraz kubek grzańca. Tam też rozgrywamy rozmaite konkurencje dla dzieci oraz konkurs dla dorosłych. Każda osoba biorąca udział w konkursie została nagrodzona a pozostali uczestnicy dostali upominki w postaci map i folderów. Oczywiście nie zabrakło również tańców rytualnych w wykonaniu marzann, a było ich sporo. Oczywiście swój żywot zakończyły w ogniu. Niestety co dobre bardzo szybko się kończy, więc z ociąganiem pakujemy się do autobusów i zapewnieni, że ostatecznie przegnaliśmy zimę wracamy do Legnicy.
 Szczególne podziękowania dla Kolegi Prezesa Koła Przewodników po Ziemi Przemkowskiej i jego wspaniałych współpracowników.
 W imprezie udział wzięło 105 osób w tym 30 dzieci.
 
 Z turystycznym pozdrowieniem !!!
 Piotr Matczuk

   
© Copyright 2020 - Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy, ogłoszenia